Üye Girişi / Firma Ekle
Şifremi Unuttum
CMS Jant ve Makina San. A.Ş.

3 star rating
267 oy / 3,03 puan
Firma Yetkilisi
:
-
Telefon
:
Fax
:
0 232 399 10 10
Gsm
:
-
Web
:
Sektör
:
Adres
:
Kemalpaşa Cad. No:40 Pınarbaşı
İzmir / Bornova
CMS Jant ve Makina Sanayi A.Ş'nin kurucusu Tonguç Ösen'in en büyük hedefi otomotiv yan sanayi sektörüne yatırım yapmaktı. Tonguç Ösen bu hedefinin ilk adımını 1955 yılında ortağı ile birlikte Türkiye'nin ilk alüminyum gravite/enjeksiyon döküm şirketini kurarak motor parçaları, imalatına başladı. Türkiye'nin en büyük jant üreticisi ve jant ihracatında lider olan şirketin temelleri ise 1980 yılında CMS Jant ve Makina Sanayi A.Ş.'nin İzmir'de kurulmasıyla atıldı.

1985 yılında Renault Tr (OYAK - Renault), Tofaş ( Fiat Türkiye ) ve Ford Türkiye için alüminyum alaşımlı jant üretimine başlayan CMS, bugün en son teknoloji ve yeniliklerin uygulayıcısı olarak hafif metal jant sektöründe dünyanın önde gelen jant üreticilerinden biri olarak yerini koruyor.

Merkezi İzmir'de olan CMS'nin Pınarbaşı fabrikası, kapalı alanı 20.944 metrekare olmak üzere toplam 32.175 metrekaredir. Şirketin yıllık jant üretim kapasitesi yaklaşık 3 milyon adettir.

2003 yılında açılan Çiğli fabrikası ise kapalı alanı 14.770 metrekare olmak üzere toplam 30.838 metrekaredir. Şirketin yıllık jant üretim kapasitesi yaklaşık 2 milyon 400 bin adettir.

CMS Jant ve Makina Sanayi A.Ş.'nde 10'' ile 22'' çap arasında ve 4'' ile 10'' genişliğe kadar jant üretilmektedir. Üretilen jant modelleri ve aksesuarların tasarımlarında CAS, CAD, CAE, FEA, döküm simülasyonu ve kalıp üretiminde ise CAD/CAM ve CNC teknolojileri ile Alçak Basınçlı Döküm yöntemleri kullanılmaktadır.

CMS' nin satış şirketinden birisi olan CMS GMBH 1997 yılında Almanya (Frankfurt)'da kurulmuş olup, Avrupa alüminyum jant yenileme pazarının önemli oyuncularından birisidir. 2005 yılında Moskova'da kurulan satış şirketi CMS LLC ise, Yenileme pazarında (AFM) Rusya başta olmak üzere, Türkiye'ye komşu ülkelerdeki pazarı hedeflemektedir ve satışlarını doğrudan bu ülkelere yapmaktadır.

Başarı formüllerini, dünyayı sürekli izleyen, yeniliklere açık, kurumsal yönetime inanan, başarı ve planlama odaklı, yenilikçi ve sosyal sorumluluğunun bilincinde faaliyet göstermek olarak özetleyen CMS Grubu'nun 2000 yılından bu yana çeşitli dallarda aldığı ödül ve belgeler de bunun bir kanıtıdır.

Etiketler

Ürünlerimiz

CMS Jant ve Makina San. A.Ş. firma tanıtımında kayıtlı ürün yok

İlanlar

CMS Jant ve Makina San. A.Ş. firma tanıtımında kayıtlı ilan yok

İlgili Bağlantılar

Sponsorlar
Aktüel Site
Vitrindeki Firmalar
Vergi Takvimi
Yeni Ürünler
Barkod Yazıcı CITIZEN CL-S621 Barkod Yazıcı Datamax I4212 11000 akım ve zaman ayarlı Tavuk Ayağı Temizleme Makinası-TD.06 Kuzu Ayak Paça Temizleme Makinesi- TK.01 İşkembe Temizleme Makinası-TP.09

Firma Rehberi
Ürünler - İlanlar - İstanbul - Ankara - İzmir - Bursa
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Siteyi en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz.
Firma tanıtım işini en iyi yapan şirket rehberi firmasayfasi.com , RSNet Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. firması tarafından projelendirilmiştir
Firmaları tanıtım amaçlı hazırlanan www.firmasayfasi.com , içeriğinde reklamı yapılan şirketleri ve yayınladıkları telefon numaraları , adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları , ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup www.firmasayfasi.com editörleri tarafından onaylandıktan sonra sitede yayınlanmaktadır
Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.