Üye Girişi / Firma Ekle
Şifremi Unuttum

2,5 star rating
127 oy / 2,81 puan
Firma Yetkilisi
:
Mustafa Bilgili
Telefon
:
Fax
:
0 478 511 23 72
Gsm
:
Web
:
Sektör
:
Adres
:
Alpaslan Cad. No:32/c
Ardahan / Posof

Posof Organik - Hakkımızda

Posof ilçesi etrafı 2500 metreden yüksek dağlarla çevrili olduğu için nispeten Karadeniz iklimini barındırmaktadır bu sebeple doğu Anadolu sınırlarında bulunmasına rağmen yöreden farklı olarak birçok tarım ürünü yetişme imkanı bulmaktadır. Uzaklığı ve ulaşım zorluğu yüzünden tarımda modernizasyon imkanı olmamıştır ancak bu durum geleneksel üretim yöntemlerinin ve yerel tohumların korunmasını sağlamıştır. Yörede yetişen ürünlerin tamama yakını genetiği ile oynanmamış yöresel tohumlardan elde edilmektedir.
Sahip olduğu coğrafi konumu, sıvı, katı ve gaz olarak hiçbir şekilde sanayi artıkları ile kirlenmemiş yapısı, kimyasal kirliliğe neden olan zirai mücadelenin yapılmaması, toprak strüktürünü bozucu aşırı tarımsal mekanizasyonunun olmayışı, sentetik kimyasal gübre ve ilaçların, bitki ve hayvan yetiştirmede hormon, büyüme düzenleyicileri, antibiyotik ve kilo artırıcı katkı maddelerinin kullanılmayışı, nüfus ve yerleşim yoğunluğunun azlığı, mevcut işgücü istihdamının büyük bir oranda yine tarımsal üretimde istihdam ediliyor olması ve sahip olduğu iklim özellikleri ile organik ürün yetiştirme açısından ülkemizde önemli potansiyele sahip bir kaynak barındırmaktadır.

Posof Balı
Bine yakın çiçekten elde edilen Ülkemizde haklı olarak ün yapmış Posof balı yöremizdeki yaylaların saf çiçeklerinden, yine saf bir arı ırkı olan Kafkas Arısı tarafından üretilmektedir.

Hortumu en uzun (7,2 mm) ve çalışkan bir arı ırkı olan Kafkas, bu sayede derin tüplü çiçeklerin de nektarlarından yararlanabilmektedir. Bu özellik onun yaptığı balı diğer ballardan üstün kılmaktadır.

Yöremiz dar alandaki ani yükseltiler nedeniyle en az dört ay boyunca çiçekli kalmaktadır. Bu nedenle arılar nektar kaynağı sıkıntısı çekmezler. Ayrıca yöremiz gezginci arıcılara karşı koruma altındadır. Bu nedenle üretilen bal sadece yöremizin doğasını yansıtır ve kendisine has ayırt edici özellikler taşır.

Balımızın rengi beyaz ile amber rengi arasında değişen açık renktedir. Tadı çok lezizdir ve boğazı yakmaz, yüksek yörelerin balı olması nedeniyle çabuk kristalize olur. Kristalize olmuş krema şeklindeki balı tüketmek balımızın değerini bilenlerce aranan özelliktir.

Uzmanlar balın doğrudan kana geçtiğini, içinde B, B6, C vitaminleri olduğu belirterek yararlarını şöyle sıralıyorlar. Çocuğun gelişimini hızlandırır. Kansızlığa etkilidir, kanı temizler. Kalbin ve ülserlinin dostudur, kemikleri geliştirir. Karaciğeri, sindirim organlarını onarır. Zeka ve hafızayı kuvvetlendirir. Romatizmayı ve damar sertliğini giderir. Hazmı kolaylaştırır. Sinirleri sakinleştirir. Sıcak su ile şerbet kabızlığı, soğuk su ile de ishali iyileştirir. Hollandalı araştırmacılar, arının çiçeklerden mantarları yok eden bir ilacı alıp karıştırdıklarını ve balda aktif hale getirdiklerini bulmuşlardır. Balın sırrına tam olarak eremediklerini belirtmişlerdir.

Etiketler

Ürünlerimiz

Posof Organik firma tanıtımında kayıtlı ürün yok

İlanlar

Posof Organik firma tanıtımında kayıtlı ilan yok

İlgili Bağlantılar

Sponsorlar
Aktüel Site
Vitrindeki Firmalar
Vergi Takvimi
16-30 Haziran 2020 Dönemine Ait Noterlerce Yapılan Makbuz Karşılığı Ödemelere Ait Beyannamenin Verilmesi ve Ödemesi
1.7.2020 - 9.7.2020
16-30 Haziran 2020 Dönemine Ait Petrol ve Doğalgaz Ürünlerine İlişkin Özel Tüketim Vergisinin Beyanı ve Ödemesi
1.7.2020 - 10.7.2020
Haziran 2020 Dönemine Ait Alkollü İçecekler, Alkolsüz İçecekler, Tütün Mamulleri ve Makaronlara İlişkin Özel Tüketim Vergisinin Beyanı ve Ödemesi
1.7.2020 - 16.7.2020
Haziran 2020 Dönemine Ait Dayanıklı Tüketim ve Diğer Mallara İlişkin Özel Tüketim Vergisinin Beyanı ve Ödemesi
1.7.2020 - 16.7.2020
Haziran 2020 Dönemine Ait Motorlu Taşıt Araçlarına İlişkin Özel Tüketim Vergisinin (Tescile Tabi Olmayanlar) Beyanı ve Ödemesi
1.7.2020 - 16.7.2020
Yeni Ürünler
Tavuk Ayağı Temizleme Makinası-TD.06 Kuzu Ayak Paça Temizleme Makinesi- TK.01 İşkembe Temizleme Makinası-TP.09 İşkembe Temizleme Makinası-TP.07 İşkembe Temizleme Makinası-TP.05 İşkembe Temizleme Makinası-TP.03

Firma Rehberi
Ürünler - İlanlar - İstanbul - Ankara - İzmir - Bursa
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Siteyi en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz.
Firma tanıtım işini en iyi yapan şirket rehberi firmasayfasi.com , RSNet Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. firması tarafından projelendirilmiştir
Firmaları tanıtım amaçlı hazırlanan www.firmasayfasi.com , içeriğinde reklamı yapılan şirketleri ve yayınladıkları telefon numaraları , adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları , ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup www.firmasayfasi.com editörleri tarafından onaylandıktan sonra sitede yayınlanmaktadır
Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.