Üye Girişi / Firma Ekle
Şifremi Unuttum
Adese Market

2,5 star rating
127 oy / 2,72 puan
Firma Yetkilisi
:
Adese
Telefon
:
Fax
:
0 332 221 42 35
Gsm
:
-
Web
:
Sektör
:
Adres
:
Hacı Yusuf Mescid Mah. Gülçiçek Sok. No:4
Konya / Karatay

Adese Market - Hakkımızda

İttifak Holding'in perakendecilik sektöründeki markası Adese Market, 1994'ten bu yana müşterilerine kaliteli ve avantajlı alışveriş imkanı sunmaktadır. 500 metrekareden küçük mağazalarda Adesem adıyla hizmet veren Adese AVM, halen sekiz şehirde, her ay ortalama dört buçuk milyonun üzerinde müşterisine hizmet vermektedir.

1994'te Konya'nın ilk hipermarketini açan Adese Market, zamanla Konya, Ankara, Mersin, Aksaray ve Karaman'da şubeler açarak büyümüştür. 2007 yılı sonunda ise kendi indirim marketleri zinciri olan Mercek Gıda ile birleşen Adese Market, 2008 yılına yüz birinci mağazasını İstanbul'da açarak başlamıştır. Kısa bir süre sonra İzmit'te bir mağazanın daha faaliyete başlamasıyla Adese AVM, ulusallaşma sürecinde önemli bir atılım yapmış ve 2008 yılının ilk sekiz ayında toplam on dokuz yeni mağaza açarak büyüme sürecinde hızlı bir ivme yakalamıştır.

Adese AVM, 2009 yılında Konya merkez ve Beyşehir'de açtığı iki yeni mağazaya ek olarak İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da hizmet veren toplam 11 mağazayı Varlık Devri Yöntemi ile satın alarak Marmara Bölgesindeki ağırlığını artırmıştır. İstanbul'da Üsküdar, Sultanbeyli, Ümraniye, Maltepe, İçerenköy, Çekmeköy, Başakşehir'de bulunan yedi, Kocaeli'nde üç ve Sakarya'da bir adet mağazanın Adese AVM hizmet halkasına eklenmesiyle Adese Market, Marmara Bölgesi'nde hizmet ağını genişletmiştir. Adese AVM, 2010 yılında da büyümesini Konya'da açtığı mağazalarla devam ettirmektedir.

Bugün kimi rakamsal değerlendirmelere göre Türkiye'nin en büyük altıncı perakende markası olan Adese Market, istikrarlı bir büyüme süreci izlemektedir. Adese Alışveriş Merkezleri, Fortune Türkiye'nin 2010 yılının Temmuz ayında açıkladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye'nin en büyük 122. şirketi seçilmiştir. Listede, Konya'nın en büyük şirketi olarak yer alan Adese AVM, %13'lük büyüme payı ile perakende sektörünün en büyük sekizinci markası olmuştur. Adese Market, ayrıca Türkiye'nin en çok istihdam sağlayan 42. şirketi olarak ayrı başarıya daha imza atmıştır.

Capital dergisinin, dünyanın önde gelen marka değerlendirme şirketlerinden Brandfinance ile birlikte gerçekleştirdiği ve Temmuz 2010'da açıkladığı Türkiye'nin En Değerli 100 Markası araştırması sonuçlarına göre ise, Adese AVM'nin, Türkiye'nin en değerli 52. markası olarak açıklandı. Listede yer alan Konya merkezli tek firma olan Adese Market, marka değerini 80 milyon dolara çıkararak listede altı basamak yükselmiştir.

Son olarak, Ekonomist dergisinin 26 Eylül 2010 tarihli sayısında yayımlanan Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında Adese AVM, Anadolu'nun 21'inci ve sektörünün en büyük şirketi olarak yer almıştır.

Adese Market, 1994'ten bu yana gittiği her bölgede istihdam oluşturarak ekonomik canlılık kazandırmaktadır. Kendi personelini kendisi yetiştiren Adese Market bu özelliği ile tüm perakende sektöründe bir okul olarak anılmaktadır ve bağlı bulunduğu vergi dairesi tarafından 2008 Yılında En Fazla İstihdam Sağlayan Firma ödülü almıştır. Yazılımlarını ve teknik alt yapısını kendi bünyesinde geliştiren Adese Market, 2010 yılbaşı itibariyle yaklaşık bir milyon kullanıcısı olan sadakat kartı Adese Kart ile müşterilerine avantajlı alışveriş imkanı sunmaktadır. En çok vergi ödeyen, döviz kazandıran firmalarından biri olarak her yıl ödüllendirilen Adese AVM, sosyal sorumluluklarını da hiçbir zaman unutmamıştır.

Adese Market müşterileri için olduğu kadar tedarikçi için de bir güven kaynağıdır. Kendi geliştirdiği B2B sistemi ile tedarikçileriyle birçok veriyi online şekilde paylaşan Adese Market, gerek müşteri gerek tedarikçileri ile güven temellerine oturmuş ilişkiler geliştirebilmek amacıyla profesyonel yöntemlerden yararlanır.

Adese Market, gelişimini sadece ekonomik olarak değil aynı zamanda kültürel olarak desteklemek, çok yönlü marka kimliğini geliştirmek ve müşteri iletişimi daha renkli ortamlarda sürdürebilmek amacıyla aylık olarak yayımlanan Aile Dostu dergisini tüm Adese Market ve Adesem mağazalarından müşterilerine sunmaktadır. Beşinci yılına doğru ilerleyen Aile Dostu, her ay sekiz binin üzerinde Adese dostunun evine ulaşmaktadır.

Adese Market, 2010 yılı Temmuz ayı itibariyle, Ankara, Aksaray, İstanbul, Karaman, Kocaeli, Konya, Mersin ve Sakarya olmak üzere sekiz şehirdeki 131 mağazası ve 3545 çalışanı ile İttifak Holding'in ulusal perakende markası olarak her ay dört buçuk milyonun üzerinde tüketiciye hizmet vermektedir. Adese Market, yabancı yatırımcıların paylarını her gün biraz daha arttığı perakende sektöründe, Anadolu'dan doğan ulusal bir değer olarak yükselmektedir.

Etiketler

Ürünlerimiz

Adese Market firma tanıtımında kayıtlı ürün yok

İlanlar

Adese Market firma tanıtımında kayıtlı ilan yok

İlgili Bağlantılar

Sponsorlar
Aktüel Site
Vitrindeki Firmalar
Vergi Takvimi
Yeni Ürünler
Tavuk Ayağı Temizleme Makinası-TD.06 Kuzu Ayak Paça Temizleme Makinesi- TK.01 İşkembe Temizleme Makinası-TP.09 İşkembe Temizleme Makinası-TP.07 İşkembe Temizleme Makinası-TP.05 İşkembe Temizleme Makinası-TP.03

Firma Rehberi
Ürünler - İlanlar - İstanbul - Ankara - İzmir - Bursa
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Siteyi en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz.
Firma tanıtım işini en iyi yapan şirket rehberi firmasayfasi.com , RSNet Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. firması tarafından projelendirilmiştir
Firmaları tanıtım amaçlı hazırlanan www.firmasayfasi.com , içeriğinde reklamı yapılan şirketleri ve yayınladıkları telefon numaraları , adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları , ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup www.firmasayfasi.com editörleri tarafından onaylandıktan sonra sitede yayınlanmaktadır
Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.