Üye Girişi / Firma Ekle
Şifremi Unuttum
Yaşar Holding A.Ş.

2,5 star rating
76 oy / 2,78 puan
Firma Yetkilisi
:
-
Telefon
:
Fax
:
0 232 484 17 89
Gsm
:
-
Web
:
Sektör
:
Adres
:
Şehit Fethi Bey Cad. No:120
İzmir / Konak

Yaşar Holding A.Ş. - Hakkımızda

65 yıllık bir tarihe sahip Yaşar Holding, bu uzun dönemde oluşturduğu sağlam ve köklü temellere bağlılığıyla, Holding bünyesindeki tüm şirketlerin, pay sahiplerinin ve diğer tüm paydaşlarının hepsine eşit mesafede durarak menfaatlerini korumayı, toplumsal sorumluluk anlayışıyla müşteri memnuniyetini ve hissedar değerini en yüksek düzeye ulaştırmayı hedeflemiştir.
Yaşar Holding, Türkiye'de henüz kurumsal yönetim ilkelerinin gündemde olmadığı tarihlerden itibaren, iyi kurumsal yönetimin sağlayacağı yararlara ilişkin öngörüsüyle, bu konuda en iyi uygulamaları geliştirebilmek için gönüllü olarak gereken adımları atmaya başlamıştır.
1999 yılında OECD kurumsal yönetim ilkelerinin yayınlanmasının ardından 2000 yılında icra Başkanlığı ile Yönetim Kurulu'nun sorumluluklarını birbirinden ayrıştırmıştır. Bu süreçte gerek yönetim gerekse organizasyon yapısına ilişkin tüm süreç ve sorumluluklar 'Yaşar Topluluğu Yönetim El Kitapçığı'' içinde net bir şekilde belirlenmiştir. Toplulukta oluşturulan bu yapılanma, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 2003 yılında yayımlanan ve 2005 yılında revize edilen Kurumsal Yönetim ilkeleri çerçevesinde gözden geçirilmiştir.
2003 yılında Yaşar Topluluğu'ndaki tüm şirketlerin Uluslararası Finansal Raporlama Sistemi'ni uygulamaya başlaması da iyi yönetim yaklaşımının bir diğer göstergesidir.
Uzun vadeli sürdürülebilir büyüme hedefiyle çalışmalarına devam eden Yaşar Topluluğu, başlıca prensipleri şeffaflık, adillik, sorumluluk ve hesap verebilirlik olan kurumsal yönetim ilkelerine bağlılığını yapısında ve işleyişinde göstermektedir.
Yaşar Holding Yönetim Kurulu, üçü bağımsız olmak üzere toplam yedi üyeden oluşmaktadır. Yönetim Kurulu'na bağlı olarak faaliyet gösteren Denetim ve Risk Yönetimi Alt Komitesi ile insan Kaynakları ve Yönetişim Alt Komitesi mevcuttur.
icra fonksiyonlarının başında Yaşar Holding icra Başkanı bulunmaktadır ve Yaşar Topluluğu'nun tüm icra faaliyetlerinden Yönetim Kurulu'na karşı sorumludur.
Tüm çalışanların 2009 yılında yayınlanan Yaşar Topluluğu iş Etiği Kuralları Kılavuzu'na tam olarak uyumu esastır.
Topluluğa ait internet sitesinde ayrıca Grup şirketleri ve faaliyet gösterdikleri sektörlere, markalarına ilişkin detaylı bilgiler yer almakta ve Topluluğun halka açık şirketleri ile ilgili detaylı bilgileri içeren yatırımcı ilişkileri modüllerine ulaşılabilmektedir.
Yaşar Topluluğu halka açık şirketlerinin kurumsal yönetim sürecinde kat ettiği mesafeler Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde yıllık faaliyet raporlarında yer verilmek üzere hazırlanan Kurumsal Yönetim ilkeleri Uyum Raporları vasıtasıyla kamuya açıklanmaktadır.
Yaşar Holding'in halka açık iştiraklerinde Sermaye Piyasası Mevzuatı ve SPK'nın kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda Denetim Komiteleri ve Kurumsal Yönetim Komiteleri kurulmuştur. Söz konusu şirketlerin kâr dağıtım politikaları belirlenerek Yıllık Olağan Genel Kurul toplantılarında kamuya açıklanmaktadır.
2009 yılında ayrıca Yaşar Holding'in halka açık şirketleri, pay sahiplerinin, kamunun ve diğer menfaat sahiplerinin ilgili mevzuat çerçevesinde zamanında, eksiksiz, doğru, anlaşılabilir ve eşit koşullarda erişilebilir bir şekilde bilgilendirilmelerini teminen, şeffaflık ve doğruluğu temel alan bilgilendirme politikaları oluşturmuş ve kamuya açıklamıştır. Buna ilaveten 2009 yılında tüm halka açık şirketlerde Yatırımcı ilişkileri birimleri oluşturulmuştur.
Yaşar Holding, pay sahiplerinin haklarının korunması, kamunun aydınlatılması ve şeffaflığın sağlanması ile menfaat sahipleri ve Yönetim Kurulu'nu ilgilendiren karar ve işlemlerde kurumsal yönetim ilkelerini sahiplenmekte, sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşırken tüm faaliyetlerini bu ilkelerin sorumluluğuyla gerçekleştirmeyi öngörmektedir.

Etiketler

Ürünlerimiz

Yaşar Holding A.Ş. firma tanıtımında kayıtlı ürün yok

İlanlar

Yaşar Holding A.Ş. firma tanıtımında kayıtlı ilan yok

İlgili Bağlantılar

Sponsorlar
Aktüel Site
Vitrindeki Firmalar
Vergi Takvimi
Yeni Ürünler
Barkod Yazıcı CITIZEN CL-S621 Barkod Yazıcı Datamax I4212 11000 akım ve zaman ayarlı Tavuk Ayağı Temizleme Makinası-TD.06 Kuzu Ayak Paça Temizleme Makinesi- TK.01 İşkembe Temizleme Makinası-TP.09

Firma Rehberi
Ürünler - İlanlar - İstanbul - Ankara - İzmir - Bursa
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Siteyi en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntüleyebilirsiniz.
Firma tanıtım işini en iyi yapan şirket rehberi firmasayfasi.com , RSNet Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. firması tarafından projelendirilmiştir
Firmaları tanıtım amaçlı hazırlanan www.firmasayfasi.com , içeriğinde reklamı yapılan şirketleri ve yayınladıkları telefon numaraları , adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları , ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup www.firmasayfasi.com editörleri tarafından onaylandıktan sonra sitede yayınlanmaktadır
Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.